любов покриває всі провини                                                   Притчі 10:12


Благодійний проект «Лікуй радістю»

11 вересня, в черговий раз відбувся благодійний проект єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння ‒ «Лікуй радістю», який спрямований на оздоровлення онкохворих діток за допомогою радості, позитивних емоцій, щирості та любові.У день свята усікновення глави Іоанна Хрестителя, в гематологічному відділення Кіровоградської обласної дитячої лікарні, свій дев’ятий день народження святкувала онкохвора дівчинка Мар’ян Катерина. Для того, щоб цей день Катя запам’ятала по особливому, священик Андрій Бобрик запросив веселих аніматорів, які в образі героїв популярного дитячого мультфільму «Мишки Міні» зробили свято радості і усмішок не лише для іменинниці, а й для всіх діток відділення. Живі «Мишки Міні» подарували маленьким пацієнтам незабутні хвилини щастя, дружби, тепла й розваг. На завершення свята іменинниця Катя від отця Андрія отримала в подарунок книжку духовного змісту під назвою «Дітям про душу», магнітну дощечку для малювання і пластилін. Коли дитяче серце наповнене радістю, то на якусь мить забувається хвороба, з’являються сили для життя і надія на краще. Саме такою метою і було сьогоднішнє свято, влаштоване для онкохворих дітей. 

Проект «Справи милосердя»

11 вересня, на свято усікновення глави Іоанна Хрестителя, в черговий раз відбувся благодійний проект «Справи милосердя», який був організований керівником єпархіального відділу Благодійності і соціального служіння протоієреєм Андрієм Бобриком і прихожанами Спасо-Преображенського кафедрального собору. Суть даного проекту полягає у матеріальній підтримці дітей-сиріт. Близько о 12:00 священик Андрій Бобрик і волонтер Ігор прибули до Кіровоградського спеціалізованого будинку «Дитини», де добродійник Ігор передав через працівників даного закладу маленьким сиротам необхідні речі, а саме: памперси, вологі серветки, речі дитячої гігієни, пелюшки, іграшки і одяг. Адміністрація Дитячого будинку висловила вдячність Українській Православній Церкві за її турботу і піклування дітьми-сиротами. 

8 вересня 2015 року голова Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії протоієрей Діонісій Буренко провів екскурсію по Спасо-Преображенському Кафедральному соборі для викладачів-медиків Дніпропетровського медичного інституту, які перебувають у Кіровограді з робочим візитом. Батюшка розповів історію храму і познайомив із святинями, які тут особливо шановані.

Єпархіальний проект «В гостях у матері» (+ відео)

8 вересня настоятель Свято-Миколаївського храму с. Нове, прот. Роман Петренко, голова Свято-Успенського духовно-просвітницького центру, прот. Сергій Новак, клірик Кіровоградської єпархії, священик Павло Мельник та православно-юнацький клуб «Лови Момент» започаткували новий єпархіальний проект «В гостях у матері». Даний захід спрямований на підтримку матерів, які тимчасово проживають у комунальному закладі  “Кіровоградський обласний соціальний центр матері та дитини” Кіровоградської обласної ради. Жінки, які  з тих чи інших обставин знаходяться під опікою даного закладу,  потребують  особливої людської уваги та допомоги.Зустріч розпочав отець Роман, звершивши молитву до Пресвятої Богородиці. Батюшка, звернувшись зі словом привітання до всіх присутніх, розповів про високе покликання Матері та зазначив, що у християнстві материнство піднітяте на досить високий рівень та освячене народженням Дівою Марією Богомладенця.  Православно-юнацький клуб «Лови Момент» інсценізував наступні  морально-етичні сценки на   христологічну тематику: «Місце в твоєму серці», «Ти  важливий для Бога», «Молитва  матері» та декламував твір «Лахмітник».Червоною ниткою весь захід пронизував задушевний коментар театралізованих дійств священика Павла. Батюшка у своїх репліках підкреслював особливе значення Ісуса Христа, Молитви, Матері у нашому повсякденному житті.Священик Сергій розповів про прихід Господа у життя людей. «Божа рука, яка торкається людей, для одних може бути дотиком радості, щастя, фінансового процвітання, а для інших -  дотиком  тривоги та втрат. Як люблячий батько, який бажає добра своїм дітям, одного хвалить, а іншого сварить , так і наш Господь Творець входить в наше життя з огляду на наш характер, не поневолюючи нашу свободу» - зауважив батюшка.Закінчилася наша зустріч даруванням квітів для матерів та сльозами радості.

Начало учебного года 

С 6 сентября начался новый учебный год Воскресной школы Православного центра духовно-нравственного и эстетического развития детей и юношества имени святой праведной Елисавети при храме Благовещения Пресвятой Богородицы г. Кировограда. После Божественной литургии ученики школы вместе с родителями собрались в здании центра, где на первом занятии обсудили дальнейшую работу Воскресной школы, а также роль родителей в духовном воспитании детей.Завуч центра протоиерей Александр Хомич поведал школьникам и их родителям о программе и планах на новый учебный год.Очень приятно и радостно от того, что в этом году в воскресной школе пополнение - добавилось много детей разных возрастов.Также вечером в 17.00 этого же дня прошло первое занятие воскресной школы для взрослых.

особливі Поломники з Черкас 

5 вересня 2015 року було проведено екскурсію храмами м Кіровограда для дітей інвалідів- візочників та їх супроводжуючих з м Черкас. Метою екскурсії, яку проводив співробітник Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії клірик Кафедрального собору Різдва Божої Матері ієрей Микола Чепура, було не лише ознайомити гостей із історією виникнення м. Єлисаветграду і розповісти про храми міста, а й наситити присутніх духовно. Саме з цією метою, поломництво розпочалось з відвідання літургії в Свято-Єлисаветенському чоловічому монастирі, за якою багато хто з гостей причастився Тіла і Крові Господніх. Після богослужіння монастирська братія всіх запросила до трапезної, а далі, диякон Андрій Дугін провів огляд і розповів історію обителі. Підкріпившись і духовно і тілесно, поломники відвідали Свято-Успенський і Свято-Благовіщенський храми міста, а також джерело блаженного старця Даниїла, де кожен бажаючий мав змогу в ньому окунутись та попити води. В сам кінець, черкасці завітали до Свято- Преображенського та Свято-Різдво-Богородичного Кафедральних соборів , де священник Микола розповів їм про історію і святині головних і найдревніших храмів міста.Гості отримали багато нових знань та позитивних духовних вражень від відвідування м. Єлисаветграду та його храмів.

день села

5 сентября 2015 года жители села Обозновка отметили 246-летие своего края. На праздник были приглашены представители власти и коллективы с. Ивано-Благодатное, с. Екатериновка, с. Северинка, а также города Кировограда. Приехал поздравить представителей сельсовета и жителей села наместник Свято-Елисаветинского мужского монастыря отец Мануил (Заднепряный). Он отметил закалённый и трудолюбивый характер жителей села, его насыщенную историю, а также выразил благодарность за то, что люди не забывают о неотъемлемой части жизни любого человека – о Церкви. В селе Обозновка есть Свято-Никольское подворье Свято-Елисаветинского мужского монастыря. После торжественной части начался концерт, где среди коллективов выступила и воскресная школа Свято-Никольского подворья, исполнив песни под бандуру. После насыщенной программы все участники испробовали блюда монастырской полевой кухни.

Служіння людям похилого віку

5 вересня, в рамках благодійного проекту «Подаруй частинку свого серця», керівник єпархіального відділу Благодійності і Соціального служіння протоієрей Андрій Бобрик разом із волонтером Наталією відвідали літніх самотніх людей притулку «Милосердний самарянин».Сьогодні добродійники постарались принести самотнім бабусям і дідусям душевну радість своїм щирим спілкуванням і позитивними емоціями. Заходячи до кожного в кімнату священик Андрій Бобрик розповідав про молитву, про Таїнства Сповіді і Причастя, також відповідав на їхні запитання. Наталя розпитувала про їхнє самопочуття, і пропонували свою допомогу в тих випадках, у яких це було можливо. А також для людей похилого віку були приготовлені смачні гостинці.Час підходив до завершення і потрібно було вже прощатись, насельники притулку були дуже вдячні за тепле спілкування, і за те, що вони відчули себе не самотніми. Саме з такою метою і було засноване волонтерське служіння людям похилого віку.

День знань школах м. новомиргород

1 вересня, в День знань, духовенство Новомиргорода взяло участь у святкових заходах, що пройшли у загальноосвітніх школах міста. На запрошення адміністрацій навчальних закладів протоієрей Миколай Чутора відвідав Новомиргородську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №2 та Новомирогородську спец-школу інтернат, а ієрей Ярослав Кушнірчук Новомиргородську ЗШ №1. Слід відзначити, що свято першого дзвінка у місті пройшло у світлі національної символіки та патріотичної атмосфери.У своїх вітальних словах священики наголосили на тому, що шкільні роки є незабутньою складовою людського життя де людина формується як особистість, громадянин. І велика відповідальність лягає саме на дітей, адже здобуті ними знання допоможуть у майбутньому в розбудові суверенної держави. Також було акцентовано увагу на тому, що наш народ розвивався у світлі християнського віровчення, що повинно спонукати підростаюче покоління до вивчення і збереження давніх традицій, укріплення віри своїх предків. Наприкінці заходу ієрей Ярослав Кушнірчук подарував першокласникам іконки.

1-го сентября в Кировоградском СИЗО

1-го сентября в Кировоградском СИЗО, в подростковом отделении, состоялась торжественная линейка для учеников, приуроченная к началу учебного года. Помимо администрации пенитенциарных учреждений в мероприятии принял участие сотрудник отдела по взаимодействию с пенитенциарными органами Кировоградской епархии прот. Александр Игнатьев.Эта встреча, является продолжением программы взаимодействия епархиальных органов с исправительными учреждениями. В течении всего лета отец Александр неоднократно посещал это отделение с беседами «О Туринской плащанице», когда он только вернулся из паломнической поездки к этой великой святыне, на праздник Изнесения Честных Древ Животворящего Креста Господня, где вместе с сотрудниками СИЗО он участвовал в мероприятиях, организованных для детей их воспитателями. И вот теперь с благословением на новый учебный год. От имени отдела в учебный класс отец Александр подарил икону Пресвятой Богородицы.В результате таких встреч между священством и детьми завязывается живое общение. Подростки с интересом участвуют в обсуждении религиозных вопросов и искренне советуются с духовенством о дальнейших планах на свою жизнь.